Autor Wątek: Wspólne wyjazdy na plażę  (Przeczytany 25574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jarek Jaro

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 212
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2014, 07:08:19 am »
Witam,mam wielkie obawy odnosnie najazdu turystow,pewnie wiekszosc bedzie miejscowych ciekawskich gapiow :-) I jesli uniemozliwia nam spokojne wedkowanie to na radary skoczymy.Ostatnio sieci rybacy rozstawili  przy samym brzegu i nic dziwnego ze tej ryby jest tak malo.No ale mam nadzieje ze nie wszystkie w nie wpadly i jakies  brania beda.Zdziwilo mnie natomiast ostatnio to ze bedac w trzech,majac po dwie wedki i lowiac trzy cale dni nie zlapalismy zadnej Storni ani innej fladrowatej.Filety i rybki mamy swoje mrozone oprocz Tubisow.Tubisy bede mial na wiosne i na jesienne dorsze :-).Zaprzyjazniony rybak z Uniescia obiecal ze Tobiaszami  nie zasypie :-)  no zobaczymy czy tak bedzie :-) Zdjecia plaz powinienem miec w przyszlym tygodniu :-) Pozdrawiam Jaro :-)

marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2014, 10:06:34 am »
kolego Jarek Jaro już zazdroszczę tej trotki:) (mimo, że bez wymiaru). czy Wy staliście z lewej strony kanału (od strony Unieścia)? ja byłem w sobotę i kogoś tam widziałem. wchodzili do wody i rzucali. to Wy? potrafisz określić mniej więcej na jakiej odległości padła ta trotka?
jeśli chodzi o ten nawał turystów to bym aż tak nie dramatyzował:). ja całe wakacje siedziałem przy kanale pośród wczasowiczów i było ok. czasem ktoś podejdzie się popytać (często to wędkarze z Polski). pogadać zawsze można tym bardziej jak się siedzi samemu:).
p.s. te wodery co ma łowca tej trotki na sobie to są firmy lemigo? jak się sprawują?
p.s. jak możesz to zapytaj tego zaprzyjaźnionego rybaka co z dużą flądra w naszych okolicach, gdzie znaleźć miejsca na nią.
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos

Pablo

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2014, 05:43:24 pm »
Kolego Jarek Jaro, ja w sobote tydzien temu rozmawialem z Toba, szedlem, ze szwagrem i dwoma dziewczynami, opowiadales mi o tych leszczach i wlasnie tej trotce z gruntu. siedziales po lewej od kanalu na koncu z dwoma wędkami, prawda? Jaki Ten internet maly:) Ja zlozylem zestaw i bylem dzisiaj na kanale, ale lowic sie nie dalo, lub nie umialem, bo byl taki wiatr, ze rzucalem moze na 40metrow max, z zylki robil sie łuk, a ciezarka nawet z wąsami nie moglem zaktowiczyc na dnie, normalnie masakra.  chce pojechac tez jutro na kanal. bedziecie tam? moze jakos razem sie ustawimy? pozdrawiam Pawel.

krótka migawka z dzisiaj : http://www.youtube.com/watch?v=OgRiKryHajU

Jarek Jaro

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 212
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2014, 07:22:57 pm »
marbed82 witaj,tak dokladnie, to My tam stalismy i kolega Tomasz jedyny ktory zabral wodery po pachy wchodzil do wody zeby wyrzucic wedki a przy okazji testowal  nowy spining i woblery.Ciezko mi powiedziec z jakiej odleglosci wyjal troc ale na pewno z za drugiej rewy.Jesli chodzi o turystow to  bron  boze  nic do nich nie mam ale gdy male dziecko szarpie wedka czy pies ktory palaszuje w torbie bo wyczul kanapki albo co gorsze jak ludzie zadaja pytania typu co my tu lapiemy, nie jakie tylko co :-) .A pragne zauwazyc ze jedziemy nad wode tez odpoczac :-) ale na szczescie nie zawsze tak jest,czasami jest milo i sympatycznie :-) .Kolega Tomasz chwali te  botki ale ostatnio cos narzekal ze przeciekaja ale prawdopodobnie woda sie przelala i dostala do srodka :-) Jak cos bede wiecej wiedzial to dam znac :-) Jutro wlasnie sie wybieram zapolowac na fladre i torbuta :-)  Pozdrawiam :-)

Jarek Jaro

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 212
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2014, 07:59:19 pm »
Pablo Witaj,dzis pogoda zmieniala sie z godziny na godzine,bylo wietrznie i momentami pod Koszalinem padal snieg z deszczem i w ogole bylo jakos tak nie przyjemnie.Jesli Pawelku  mowisz ze rozmawialismy to widocznie tak bylo,szczerze powiem Ci ze nie pamietam :-) Ale zycie przed nami  i zdazymy sie zapoznac :-) Jutro wybieramy sie  na ryby ale nie wiemy jeszcze dokladnie gdzie,czy na kanal czy za Lazy czy moze nad rzeke czerwonke a moze na radary?.Zalezy to od sily wiatru,kierunku,opadow i temperatury powietrza.Rano poszperam na internecie w pogodzie i podejme decyzje gdzie jechac.A gdzie sie jutro Pawelku wybierasz na ryby  ? Pozdrawiam :-)

Jarek Jaro

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 212
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 14, 2014, 08:45:44 pm »
Mielno pogoda,Sobota 15.02.2014
[deszcz]
5°C
deszcz
T.nocna
2 °C
Wiatr
31 km/h [południowy]
Chmury
90% nieba
T.odczuw
1 °C
Porywy
55 km/h
Wilgotność
72 %
Ciśnienie
1003 hPa
Opady
2 mm / 12 h
Termika
zimno i mokro
Warunki do brania ryb: korzystne
Wschód i zachód Słońca: 07:17 - 17:02
Warunki atmosferyczne: niekorzystne
Wschód i zachód Księżyca: 18:02 - 06:56
Faza: pełnia

Pablo

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 14, 2014, 09:34:12 pm »
Chyba,ze To nie Ty byles:) ale to Ta osoba mi mówila,ze w sobote zlapala dwa leszcze i tą troć z gruntu. wędki takie starsze miales z włokna, nie węglówki. czy to nie Ty? :)

ja jutro chyba standardowo na kanal na lewo, aura widze,ze nie bedzie sprzyjać, choc wiatr moze pomagac przy rzucaniu, bo dzis to masakra, choc jedno branie mialem chyba, bo z robaków,to tylko skrawki zostaly, tuż przy brzegu. jakby co to bede kolo godz 10-11, mozecie podbijać, bedzie raźniej ;) zobaczę jeszcze na kamerkach jak bedzie wyglądać morze :)

ktos jeszcze sie wybiera jutro?

marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 14, 2014, 09:47:37 pm »
hmmm w porywach wiatr do 55 to i ciężarek dalej poleci:). ok zajmuję miejsce przy kanale:) bo widzę, że powoli zaczyna się tłok robić:). ale ja to tak spokojnie na jedną wedeczkę:).
p.s. jak się pytają "co Wy tu łapiecie" to trzeba powiedzieć, że katar. i będziecie się tłumaczyć co to za nowa ryba:).
p.s. druga rewa u nas to ponad 200 m.
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos

marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2014, 09:48:59 pm »
no dokładnie ja się tez chyba wybiorę. ale widzę, że to ty już pierwszy zająłeś miejsce:) no nic siadam obok:).
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos

mibior

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 27
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 14, 2014, 09:56:38 pm »
Panowie jutro wieje od lądu, wiec obok kanału będzie można spokojnie wędkować. Jednak na przeciwko kanału troszkę będzie wiało w szyję.  Nie tego jednak się obawiam. Obawiam się zawodów i ludzi, którzy fruwają w falach na spadochronach. To tu mogą zrodzić się trudności...Na dokładkę powinien spaść deszcz, który sączył się będzie przez większość dnia. Powodzenia jednak życzę! Zdajcie na forum jakąś relację z tego dnia.

marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 14, 2014, 10:15:17 pm »
kaptur na głowę i nic nie będzie wiało:). a jak wleci któryś z keitów w żyłkę to po prostu będzie branie życia:). myślę, że oni to tam w centrum mielna będą, chyba do kanału nie będą surfować. ostatnio chyba gorzej padało niż to co się szykuje na jutro, o ile w ogóle coś spadnie.
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos

Jarek Jaro

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 212
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2014, 10:30:46 pm »
Pablo To pewnie  ja bylem,bo faktycznie mam jedna wedke z wlokna :-)  maly ten swiat :-) W takim razie i ja sie moze skusze na polow przy kanale :-) Przedyskutuje to jeszcze z moim kolega Tomaszem :-) Polamania :-)

Jarek Jaro

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 212
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 14, 2014, 10:43:43 pm »
mibior,powiem Ci szczerze ze obawialem sie tych zawodow ale oni plywaja szy fruwaja z dala od brzegu a do kanalu chyba ich nie poniesie :-)  deszczu sie obawiam ale z drugiej strony leszcz lubi taka pogode :-)

Pablo

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 15, 2014, 08:52:56 am »
i jak Panowie, ktos sie zbiera na ryby? :)  na kamerze dobrze morze wyglada:)

marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 15, 2014, 09:16:38 am »
no akurat jak dla nas to morze wcale dobrze nie wygląda:(. kompletna flauta, dla leszcza lepiej jak fala nawet taka do 1 m. ale jechać trzeba bo nigdy nie wiadomo co się trafi. ja myślę, że się wybiorę. będzie trzeba stanąć bardzie za wydmą, bo te porywy dość mocne.
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos

Pablo

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 15, 2014, 03:19:52 pm »
ja juz w domu, powrót o kiju. ale milo bylo posiedzieć nad wodą. moze jutro bedzie lepiej :)

widzialem,ze Panowie w woderach chwycili na spining rybke przy kanale. jak to od nas chlopaki, to pochwalcie sie fotkami :)

Jarek Jaro

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 212
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 15, 2014, 04:49:51 pm »
Witam,ja juz też zjechalem do domu i dzis niestety nic,nawet brania :-D ale mysle ze jutro bedzie lepiej,wybieram sie nad kanal :-D Dzis bylem na dziewiczej plaży za Lazami.Ciezko bylo rewe przerzucic,cholernie szeroka.

marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 15, 2014, 05:02:53 pm »
deszcz odprowadził mnie pod samą plażę i poszedł w siną dal. łowienie przebiegło w dość przyjemnych warunkach:). jeśli się stało za wydmą to wiatru nie było w ogóle czuć.  moje próby złowienia troci na zero (łowienie w toni i na spina), leszcz też na zero. czyli poziom trzymam:). jest mega płytko. istotnie wyglądało, że chłopaki wyciągnęli jakiegoś potwora z prawej strony kanału :).
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos

Pablo

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 15, 2014, 06:32:26 pm »
a to Ty stales przy samym kanale po lewej ?  co nic nie zagadales, myslalem,ze to jakis chlopak poprostu;p

Jarek Jaro

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 212
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 15, 2014, 07:49:33 pm »
Panowie kto jutro wybiera sie na kanal na rybki :-D

Jarek Jaro

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 212
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 15, 2014, 08:10:53 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=5ToE-M-dd4k&list=UUD49mMtK3KpdVLntpm_BxjA&feature=c4-overview

marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 15, 2014, 09:29:01 pm »
Pablo do "jakiegoś chłopaka" też można zagadać:). ja już stałem na plaży. ale spoko na pewno jeszcze będzie okazja do wspólnego wędkowania. jak coś to jutro zapraszam bliżej, chyba będę w tym samym miejscu (ale decyzja ostateczna jak zawsze zapadnie w trakcie jazdy na łowisko:)).
Jarek Jaro ja myślę, że będę ale nie wiem czy surf czy spining. może tak samo jak dziś, to i to. woda tak spokojna i przejrzysta, że to bardziej na troć niż na leszcze.
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos

Pablo

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 15, 2014, 09:35:10 pm »
ja powinienem byc rowniez jutro, choc juz coraz mniej wierze,ze cos sie zlapie ::) po ktorej stronie kanalu bedziesz i jak Cie rozpoznac? :)

ok, to jutro marbed82 sie skumamy ;) pozdro! rowniez wezme chyba spining i jedna na grunt.

Jarek Jaro

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 212
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 15, 2014, 09:51:01 pm »
Panowie tak czy siak ja jutro jade z kolega Tomaszem na kanal i staniemy po lewej stronie od Uniescia :-D na pewno sie spykniemy jutro :-D pozdrawiam i milej nocy zycze :-D

marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Umawialnia - wyjazdy plażowe jak i inne
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 15, 2014, 09:53:45 pm »
kolego powiem Ci, że ja na swoją pierwszą rybę na surfa złapałem chyba po 8 miesiącach. pisząc rybę mam na myśli ładnego leszcza bo po drodze w ciemny zimowy wieczór trafiła się flądra, później babki bycze i dopiero leszcz. ale spoko bo początki bywają różne (to w dużej części loteria). ale są dni, że każdy łowi. zresztą mamy zimę, do tego non stop prawie flauta, wody mało. te warunki jak na razie chyba bardziej na trotki (sporo na naszym odcinku o tym słychać).
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos