Autor Wątek: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014  (Przeczytany 493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« dnia: Sierpnia 07, 2014, 04:42:05 pm »
Ktoś chętny na "Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014". W planach wędkowanie dzienne i nocne. Spróbujmy się wszyscy spotkać i złowić leszcze i dorsze z plaży. Charakter spotkania nie zorganizowany. Do tematu wrócę, gdy zbierze się choć dwadzieścia osób.



marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 09, 2014, 02:04:38 pm »
niech się zbierze 10 osób to już będzie sukces :). choć może dorsze zmotywują większą ilość osób do wyjazdu na plażę :)
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Września 11, 2014, 05:34:51 pm »
[quote author=Administratos link=topic=74.msg949#msg949 date=1407422525]
Ktoś chętny na "Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014". W planach wędkowanie dzienne i nocne. Spróbujmy się wszyscy spotkać i złowić leszcze i dorsze z plaży. Charakter spotkania nie zorganizowany. Do tematu wrócę, gdy zbierze się choć dwadzieścia osób.
[/quote]
W tą sobotę jestem w Łazach na dwa dni, ktoś chętny? Ostrzegam chcę wędkować aż przy falochronach.

marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Września 11, 2014, 08:19:39 pm »
Robert ja w sobotę jednak nie dam rady. zostajesz do niedzieli? do której? zapowiada się dość wietrznie.
p.s. co z fotorelacją z ostatniej wyprawy? będzie?
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Września 13, 2014, 02:52:19 am »
Dziś próbuję mimo wiatru szczęścia w Łazach lub Unieściu, Ktoś chętny?

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Października 11, 2014, 01:22:40 pm »
Jutro, czyli w niedzielę walczę cały dzień i część nocy w Łazach przy zatopionym lesie lub na falochronach. Ktoś tam jeszcze z Was będzie?

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Października 11, 2014, 11:05:14 pm »
Dziś byłem w Unieściu przy kanale padło kilka dorodnych leszczy. Jutro walczę w Łazach do późnego wieczora.

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 02, 2014, 10:31:02 pm »
Witam!
Planuję w niedzielę 09.11.2014 powędkować metodą surfcastingową w Łazach (dwa garby) 200 metrów przed falochronami. Jest, to trudny wypad bo kawałek trzeba przejść. Dlaczego tam? Ponieważ widziałem tam dwa dni temu istne szaleństwo rybaków na tym odcinku. Oznaczać, to musi dużą ilość ryb. Generalnie nie idzie tam łowić z powodu siatek, ale w tym właśnie miejscu jest jedyna możliwość powędkowania z dala od rybaków. Miejsca starczy na kilkunastu wędkarzy. Zapraszam, nie chce mi się tam siedzieć samemu!

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 08, 2014, 02:04:25 pm »
[quote author=Administratos link=topic=74.msg1153#msg1153 date=1414963862]
Witam!
Planuję w niedzielę 09.11.2014 powędkować metodą surfcastingową w Łazach (dwa garby) 200 metrów przed falochronami. Jest, to trudny wypad bo kawałek trzeba przejść. Dlaczego tam? Ponieważ widziałem tam dwa dni temu istne szaleństwo rybaków na tym odcinku. Oznaczać, to musi dużą ilość ryb. Generalnie nie idzie tam łowić z powodu siatek, ale w tym właśnie miejscu jest jedyna możliwość powędkowania z dala od rybaków. Miejsca starczy na kilkunastu wędkarzy. Zapraszam, nie chce mi się tam siedzieć samemu!
[/quote]
[b]KTOŚ CHĘTNY..?[/b]

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 27, 2014, 09:11:59 pm »
Jutro jestem w Łazach daleko przy falochronach cały dzień i może wieczór spinning i surfcasting. Zapraszam śmiałków dalekich marszy...

pawel wachowiak

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 69
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 28, 2014, 09:15:07 am »
Nie zapomnij odłożyć surfa na bok jak będziesz rzucać na blachę ha ha ha ha! połamania wędek na kolanie jak nic nie będzie brało! taki bezczelny żarcik na koniec!

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 29, 2014, 05:13:05 pm »
[quote author=pawel wachowiak link=topic=74.msg1185#msg1185 date=1417162507]
Nie zapomnij odłożyć surfa na bok jak będziesz rzucać na blachę ha ha ha ha! połamania wędek na kolanie jak nic nie będzie brało! taki bezczelny żarcik na koniec!
[/quote]
Paweł miałeś rację....nic nie brało no prawie nic. Od 07:30 do 12:00 obławiałem falochrony w Łazach zarówno metodą surfcastingową jak i spinningową. Nie miałem tam ani jednego brania, a jako przynęty były czerwone i tobiasze. Rzuty bliskie, średnie i super dalekie nie przyniosły rezultatów. Od 12:00 zaczynam przesuwać się w kierunku Łaz co 150 metrów i również nie mam brań. Na wieczór zatrzymuję się przy "dwóch garbach" kiedyś było to najlepsze miejsce prócz samego kanału. Znajduję świeże tubisy na brzegu i zarzucam blisko i daleko. Miedzy godzinami 15:30, a 20:30 mam na małe tubisy 7 fląder, którym brakuje kilku centymetrów do wymiaru. Było sporo pustych brań na większe tubisy z dużymi haczykami. Druga wędka zarzucona na 160-170 metrów milczy! Pod koniec wędkowania zwijam ją na 50-60 metrów i łowię sporego diabła morskiego.  Na plaży spędziłem cały dzień i ostro pracowałem nad złowieniem ryby, brzeg pusty, swoboda  zostawiania gratów i ich przenoszenia na raty zaowocowała częstymi zmianami miejsc. Wszystko to nie pomogło by złowić leszcza, czy wymiarowego "płaskiego", nie wspominając o dorszu. Jeśli chodzi o leszcza, flądrę i dorsza to totalna porażka się zrobiła w łowiskach od Mielna, Unieścia  i Łaz. Zmieniam rewiry...

pawel wachowiak

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 69
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 30, 2014, 09:07:58 am »
Nie sądziłem że nic nie będzie brało Przykro mi z tego powodu.Ja z Tomkiem byliśmy za trotką 5godz. nawet pstryknięcia,zmarzłem jak jasna cholera.Na surfa był  Janek Szczerba,Darek z Białogardu i kilku innych wędkarzy nawet brania od 7.00 do 16.00!!!

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 30, 2014, 02:47:28 pm »
Rozmawiałem przed chwilą z chłopakami z Pomuchla i tam również lipa! 2014, to chyba najgorszy sezon!

marbed82

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 439
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 30, 2014, 09:28:49 pm »
[quote author=Administratos link=topic=74.msg1189#msg1189 date=1417355248]
Rozmawiałem przed chwilą z chłopakami z Pomuchla i tam również lipa! 2014, to chyba najgorszy sezon!
[/quote]

tyle, że w tamtych terenach zawsze można pojechać w okolice Karwi i coś się trafi, a u nas?
Robert dziś spotkałem tego gostka, z którym rozmawialiśmy jak ostatnio byliśmy nad wodą i mówił, że był dzień po nas i też coś trafił na spining. a trafił jeszcze chyba dwa diabły morskie na spina. czyli to kolejne diabły mniej więcej w podobnym okresie (doczytałem, że ma on tarło jesień - zima) zatem to chyba nie przypadek.

hmm, może ktoś chętny kupić gotowe wędki do surfa  :'( . chyba zmienię hobby na znaczki.
https://www.youtube.com/user/marbed82/videos

Pablo

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 01, 2014, 03:57:49 pm »
co w ogole cisnie sie na kanale? ta ostroga co ma chronić kanal przed zasypywaniem?

pawel wachowiak

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 69
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 13, 2014, 10:58:33 am »
Siema cieniaki! Bo łowić to trzeba umieć! przestańcie się użalać nad sobą! czasami ryba bierze a czasami nie i nic tego nie zmieni. Są lepsze i gorsze wypady na ryby. ale przecież nie po ryby jeżdzimy nad morze tylko miło spędzić czas z naszymi kolegami po kiju! Ale nie martwcie się jak tak dalej będą stawiać tyle siatek przy brzegu to niedługo będziemy jeżdzić się tylko opalać i sączyć drinki pod palmami!!!!!!!!!!!!!!!

Administratos

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 450
  • Karma: +0/-0
Odp: Wspólne wędkowanie w Łazach jesienią 2014
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 13, 2014, 11:31:01 am »
Paweł masz rację...pamiętasz jak wcześniej łowiło się w morzu...prawie każdy wyjazd kończył się rybami. Nasz region został mocno przełowiony przez rybaków i przez głupotę ludzką dotyczącą kanału z Jamna. Od dwóch lat leszcz się nie wyciera w sposób wcześniej nam znany. Jeśli natura nie znalazła innego sposobu na złożenie ikry przez stada leszczy, to mamy koniec łowisk leszczowych w naszym regionie. Niestety nasz region z tego tylko słynął...inne łowiska znane z dorsza i płaskiej też mają kłopoty. Jeśli dalej producenci sprzętu wędkarskiego nie zainteresują się problemem, to nie będą mieli komu sprzedawać swoich nowych produktów, chyba że przerzucą się na olejki do opalania. Trzeba apelować do władz, które nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, co się dzieje w kwestii spadania pogłowia ryb przy brzegu.